niedziela, 23 listopada 2014

Jak spersonalizować prezent ?


Dla mnie dawanie prezentów to sztuka. Swoista zagadka do rozwiązania. Prezenty mają oddawać nasze uczucia do osoby, którą obdarowujemy, a przy okazji dać jej radość, dlatego powinny być wyjątkowe. Wiem jednak ile osób ma problemy, ażeby wymyślić podarek, który ucieszyłby drugą stronę. Jak temu zaradzić?
Źródło: pinterest
Na początku warto przejrzeć kilka stron, które mogą podsunąć nam większą lub mniejszą liczbę pomysłów. Ja polecam zacząć od:  
pinhouse (dla poszukiwaczy domowych inspiracji)


Jeśli masz już pomysł czas przejść do działania. Co zrobić, by nasz prezent był wyjątkowy? Polecam postępować według stworzonego przeze mnie poniższego algorytmu (absolutnie nie można opuścić żadnego z punktów) :


1. Zrób to sam. Liczba tutoriali w Internecie rośnie z godziny na godzinę. Sprawdź! Sprawdziłaś i nie potrafisz? Nie masz czasu? Nie masz potrzebnych rzeczy do wykonania tego typu prezentu? A więc...


2. Zleć to komuś. Wystarczy, że napiszesz na Facebook'u ogłoszenie o poszukiwanym przez Ciebie prezencie, a na pewno znajdzie się znajomy znajomego, który się tym zajmuje. Nie da rady, bo ktoś zażyczył sobie komplet garnków? No to...


3. Zapakuj go oryginalnie! Myślę, że nawet poważna ciotka Halina uśmiechnie się gdy jej oczom ukażą się garnki z ponaklejanymi śmiesznymi buźkami i rogami renifera, tak jak na tych piwkach. Jeśli brakuje Ci inspiracji na oryginalne zapakowanie prezentu, a przeszukałaś już "całe internety" (tu ponownie polecam odwiedzić Pinterest) to napisz, chętnie wysilę kilka moich szarych komórek :) Mnie najbardziej rozbawił papier do pakowania imitujący burgera zobacz! Jeśli uważasz, że nie można zapakować TEGO prezentu w ciekawy sposób to po prostu ... 

4. Dorzuć coś ekstra do prezentu podstawowego. Wystarczy jakaś drobnostka, coś osobistego kojarzącego się z Waszą relacją i wspólnymi chwilami. 

Pamiętajcie, że dawanie prezentu to nie przymus! Nie musi kojarzyć się z torturami naszego umysłu. A każdy wysiłek włożony w stworzenie lub wymyślenie prezentu doskonałego zostanie doceniony ;) Powodzenia!


4 komentarze:

 1. Uwielbiam prezenty własnej roboty, nawet gdy są nieforemne, ale najbardziej od serca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, ja też. :) A teraz to prezent musi być drogi, markowy, idealny ... e tam!

   Usuń
 2. Ja zawsze pakuję jakoś specjalnie dla wybranej osoby, każdy ma inną dekorację, inne zawieszki..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i super, szczegóły mają znaczenie :)

   Usuń

A co Tobie udało się dziś stworzyć? :)